کدام ژل برای تزریق بهتر است؟ - فوق تخصصی پوست و لیزر گلبرگ

کدام ژل برای تزریق بهتر است؟

کدام ژل برای تزریق بهتر است؟

برای تزریق ژل چند فاکتور در نظر گرفته می‌شود. اکثر ژل‌هایی که در حال حاضر در بازار وجود دارند، ژل‌هایی قابل جذب هستند. در گذشته از ژل‌های غیرقابل جذب استفاده می‌شد و در حال حاضر هنوز افرادی که از ژل‌های قدیمی استفاده کرده‌اند با عوارض آن درگیر هستند. معروف‌ترین برند قدیمی که می‌توان نام برد، ژل پاژ بود که خیلی از افراد هنوز ژل پاژ را در صورت دارند چون این نوع ژل اصلا جذب نمی‌شد و زیر پوست باقی می‌ماند. گاهی اوقات به دلیل اینکه این نوع ژل جذب نمی‌شد زیر پوست حرکت می‌کرد و جابه‌جا می‌شد و ممکن بود به نواحی‌اي از صورت که اصلا تزریق نکرده بودیم، حرکت کند. اما ژل‌هایی که امروزه استفاده می‌شوند، ژل هیالورونیک اسید هستند که کاملا جذب پوست می‌شوند، در صورتی که ژل ناخالصی نداشته باشد، هیچ باقی‌مانده‌ای به‌جا نمی‌گذارد. بعضی از برندها هستند که ناخالصی دارند و این ناخالصی‌ها باعث می‌شود که وقتی هیالورونیک اسید ژل جذب شد، ناخالصی‌ها به صورت گلوله‌ای شکل یا بافت‌های کوچک ریز در زیر پوست لمس شوند، ولی اگر برند معروفی باشد و هیالورونیک اسید مناسبی داشته باشد برای تزریق مناسب است.

 

هیالورونیک اسید نعمتی است که به صورت خدادادی در بدن ما وجود دارد. این ماده در لایه الاستین پوست و ذجاجیه چشم ما مانند یک اسفنج، وظیفه حفظ آب را دارد، جالب است بدانید با بالا رفتن سن، اصلی ترین دلیل نافرمی لب ها، گونه ها و…، همین از دست رفتن هیالورونیک اسید و به دنبال آن آب پوست است.

میزان ماندگاری ژل های هیالورونیک اسید چقدر است؟

ژل های هیالورونیک اسید حدودا شش ماه الی یک سال ماندگاری دارند و پس از آن رفته رفته به صورت طبیعی جذب می شوند و باید تمدید شوند. مزیت دیگر این ژل ها برای بزرگ کردن لب ها و گونه ها این است که اگر پس از تزریق به هر دلیل پشیمان شوید یا از نتیجه حاصله راضی نباشید با تزریق یک آنزیم کاملا به حالت اول باز می گردد (تزریق این آنزیم هیچ عارضه ای ندارد).

تزریق کدام ژل خطرناک است؟

برخی ژل های تزریقی عوارض غیرقابل جبرانی به همراه دارند. مثلا تزریق برخی ژل های تزریقی دائمی در بسیاری از افراد عوارض سوء شدیدی ایجاد کرده و آنها را با مشکلات عدیده ای روبه رو کرده است. مثلا عده ای از پزشکان می گویند در این ژل ها از مونومرهای سرطان زا استفاده شده است که می تواند احتمال ایجاد سرطان را در افرادی که این ماده را تزریق می کنند، ایجاد کند.

 

همچنین بعضی از افراد که این ماده را تزریق می کنند دچار حساسیت شده و سیستم ایمنی شان در مقابله با این ماده به مبارزه می پردازد. در بعضی دیگر نیز این ماده می تواند ایجاد گرانولوما کند؛ در واقع این امر زمانی اتفاق می افتد که ژل سفت شده و به طور کامل درصورت ایجاد تورم کند. بنابراین قبل از تزریق حتما با پزشک تان درباره انتخاب ژل مناسب و استاندارد مشورت کنید.

آیا مارک های ژل متفاوت هستند؟ بهترین مارک تزریق برای تزریق صورت کدام است؟

بله باید بدانید که قیمت تمام شده ی تزریق ژل صورت (لب، گونه، چانه خط خنده و…) شامل هزینه خود ژل و دستمزد پزشک است. استفاده از ژل های ارزان قیمت برای بزرگ کردن لب قطعا عوارض خواهند داشت و توصیه می شود به هیچ عنوان سراغ آنها نروید.

مرکز فوق تخصصی پوست، مو و لیزر گلبرگ

دکتر طاهره محقق، متخصص پوست، مو و زیبایی- نفر چهارم بورد تخصصی پوست و مو- عضو آکادمی درماتولوژی اروپا- عضو انجمن متخصصین پوست ایران- عضو سابق هیئت علمی دانشگاه علوم...

سوالات خود را از پزشک بپرسید
 • alo_admin
  ۱۳۹۷/۱۲/۰۴ ۰۵:۲۳

  ژل گونه و لب

 • alo_admin
  ۱۳۹۷/۱۱/۱۰ ۰۴:۵۳

  من اگزمای پوستی دارم که سرم پوسته پوسته میشه  و موهام میریزه میخواسم بدونم باید از چه شامپویی استفاده کنم؟آیا این موهای ازدست رفته قابل برگشته؟

 • alo_admin
  ۱۳۹۷/۱۱/۰۸ ۰۵:۴۰

  سلام صورت من مثل سری که شوره میزنه اینجوری میشه به نظرم قارچ پوستی باشه

 • alo_admin
  ۱۳۹۷/۱۱/۰۳ ۰۸:۴۶

  سلام وقت بخیر.قیمت حدودی و زمان استراحت چقدره؟ راهنمایی و اطمینان خاطر میخوام.

 • لغو پاسخ