درد و عفونت دندان عقل - مرکز دندانپزشکی دکتر مهدی سمیعی

درد و عفونت دندان عقل

درد و عفونت دندان عقل

کسانی که درد دندان عقل را تجربه کرده اند می دانند که یکی از بدترین دردهایی است که ممکن است در زندگی برای هر کسی پیش بیاید.

وجه تسمیه این دندان مربوط به زمان رویش آن است که بین سنین 17 تا 21 سالگی یعنی سن بلوغ معنوی است.

دندان های عقل فقط در صورتی باید کشیده شوند که به شکل بد و ناهنجار، نهفته یا زاویه دار رشد کرده باشند که منجر به درد و عفونت و مشکلات دیگر مانند فشار و پوسیدگی دندان های مجاور می شوند، ولی در غیر این صورت مثل بقیه دندان ها با ارزش و مفید هستند.

علائمی که می توانند مربوط به مشکل دندان عقل باشند غیر از درد مشخص خود دندان، شامل گوش درد، گلودرد، تورم لثه در اطراف محل دندان عقل، مشکل در باز و بسته کردن فک، بوی نامطبوع دهان که می تواند ناشی از عفونت دندان باشد.

با ظهور این علائم اگر هر چه زودتر به دندانپزشک مراجعه کنید می توانید تا حدودی زیادی جلوی پیشرفت درد تا قبل از اینکه بسیار طاقت فرسا شود را بگیرید، ولی درمان های خانگی هم تا قبل از دسترسی به دندانپزشک می تواند در تعدیل درد و التهاب تا حدودی موثر و مفید باشد:

– منطقه را با آب نمک رقیق و ولرم به دفعات شستشو دهید، ترجیحا به وسیله یک سرنگ تا محلول به زیر لثه نفوذ کند.

– استفاده از مسکن های ضد التهاب مانند ایبوبروفن، ژلوفن، ناپروکسین و … توجه کنید ترکیبات استامینوفن و تایلنول در این موارد جوابگو نیستند.

 • آیا این مطلب برای شما مفید بوده است؟
 • خواندن این مطالب رو به دوستان خود پیشنهاد دهید
مرکز دندانپزشکی دکتر مهدی سمیعی

دکتر مهدی سمیعی؛ ایمپلنتولوژیست، فارغ التحصیل از دانشگاه مالمو سوئد، یکی از بهترین دانشگاه های دندانپزشکی دنیا. دارای بورد تخصصی ایمپلنت، گذراندن دوره های تکمیلی در بخش های جراحی، ارتودنسی...

سوالات خود را از پزشک بپرسید
 • ۱۳۹۷/۱۲/۰۴ ۰۵:۰۶

  سلام. حدود قیمت ایمپلنت را بفرمایید

  • ۱۳۹۷/۱۲/۰۴ ۰۵:۰۶

   سلام. حدود قیمت ایمپلنت را بفرمایید

 • لغو پاسخ