بارداری و یائسگی پایان زیبایی نیست - دکتر نرگس تاج دینی

بارداری و یائسگی پایان زیبایی نیست

بارداری و یائسگی پایان زیبایی نیست

بعد از دوران بلوغ وگاهی پس از بارداری لب های کوچک فرج دچار بزرگی و گاه غیر قرینگی می شوند. این امر سبب مشکلاتی می شود و اعتماد به نفس فرد را زیر سوال می برد. لابیاپلاستی کمک می کند تا زندگی زنانه فرد بازتوانی شود.
لابیاپلاستی چیست؟
یکی از شایع ترین جراحی های زیبایی زنان است و به معنی کوچک کردن لابیا (لب های کوچک دستگاه تناسلی) است.

چه کسانی به عمل لابیاپلاستی نیازمندند؟
کسانی که لابیا های بزرگ دارند و هنگام پوشیدن لباس زیر تنگ، ورزش یا دوچرخه سواری دچار ناراحتی می شوند، یا این لابیای بزرگ سبب ایجاد عفونت در آنان شده است. همچنین کسانی که از ظاهر لابیای خود ناراضی هستند و این مسئله با کاهش اعتماد به نفس در رابطه زناشویی شان اختلال ایجاد کرده از لابیا پلاستی سود می برند.
میزان درد و ناراحتی بعد از جراحی لابیاپلاستی چقدر است؟
عمل لابیاپلاستی عمل ظریفی است ولی نیاز به بستری و بیهوشی عمومی ندارد و در یک کلینیک یا مطب مجهز به خوبی قابل انجام است.

میزان درد بعد از عمل ناچیز، دوره نقاهت کوتاه، احتمال عفونت بسیار کم و نتیجه عالی خواهد بود.

لابیاپلاستی به چند روش انجام می شود؟

لابیاپلاستی به دو روش کلد نایف و با لیزر انجام می شود.

میزان درد و ناتوانی بعداز جراحی با لیزر کمتر است، ولی همچنان جراحی کلاسیک کلد نایف ارزش خود را دارا است. بسته به شرایط و تمایل بیمار و قضاوت بالینی، پزشک تصمیم می گیرد که چه روشی را برای بیمارش انتخاب کند.

دکتر نرگس تاج دینی

پیشینه تحصیلی و بیوگرافی دکتر نرگس تاج دینی، جراح و متخصص زنان و زایمان دکتر نرگس تاج دینی جزوی از پزشکان و متخصصان باسابقه در حوزه زنان و زایمان است...

سوالات خود را از پزشک بپرسید
 • Afsaneh milan
  ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ ۰۶:۰۰

  سلام خانم دکتر خسته نباشید من یه خانم متاهل هستم تخمدان پلی کیست دارم باید عمل بشم با دارو نرفت. ۵ سال ازدواج کردم هنوز بچه دار نشدم میگن بعد عمل بچه دار نمیشن چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید

 • الهام قیاسی
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۲ ۰۵:۲۴

  سلام. من از اواسط اردیبهشت ماه دارم فولیک اسید میخورم و رژیم غذایی حذف لبنیات دارم برای پسر دار شدن. سونو ازم گرفتن و فولیکول ۱۰داشتم و دکتر اول دوفاستون تجویز کرد و از ۱۵ پریود خوردم و ۱۵ عدد بود بعد قطع قرص پریود شدم و از ۲ پریود قرص فماتی ۱۰عدد مصرف کردم و تا ۱۵ پریود که امپول اچ سی جی زدم . سونو واژینال گرفتم ۲ فولیکول ۱۸ و۲۰ سمت چپ و راست تخمدان داشتم که گفتن که ۳ شب، یک شب در میون نزدیکی داشته باشم. که شوهرم کار براش پیش اومد و سفر رفت و نشد. و دکتر امپول داد تا فولیکول ها آزاد بشه و تبدیل به کیست نشه. حالا ب نظرتون باید دوباره ماه بعد که بخوام اقدام کنم باید همین مراحل باز طی بشه؟

 • alo_admin
  ۱۳۹۸/۰۱/۲۱ ۱۱:۲۹

  بارداری بابعداز چهل سالگی با وجود فیبروم

 • alo_admin
  ۱۳۹۸/۰۱/۱۹ ۰۵:۲۱

  باسلام خسته نباشین ببخشید من کیست دارم قرص ال دی مصرف میکنم الان از وقت پریودم گذشته و من پریود نشدم

 • لغو پاسخ