هنگام برخورد در برابر کسی که دچار حمله قلبی شده چه واکنشی باید نشان دهیم؟ - منوچهر قارونی

هنگام برخورد در برابر کسی که دچار حمله قلبی شده چه واکنشی باید نشان دهیم؟

هنگام برخورد در برابر کسی که دچار حمله قلبی شده چه واکنشی باید نشان دهیم؟

اولین کار این است که به جای هول شدن و ترسیدن که بیمار اینها را مشاهده می کند و بدتر می شود، باید خونسردی خود را حفظ کنیم. به بیمار اطمینان دهیم که حالش خوب می شود و آرامش بدهیم. فورا به اورژانس زنگ بزنیم تا تحت نظر پزشک باشد. خودمان کاری انجام ندهیم، خودسرانه چیزی مثل نبات داغ و آب قند به بیمار نخورانیم یا تشخیص قولنج، کمردرد و پادرد و … ندهیم که برای بیمار خطرناک است. چون درد قلبی به نوع مختلف بروز می کند.

هر دردی از ناف به بالا از فک تحتانی به پایین چه در جلو چه در پشت در مرد بالای 40 سال که عصبانی شده، دنبال اتوبوس دویده یا غذای سنگین خورده ایجاد شود ممکن است مربوط به رگ های قلبش باشد و این خطرناک است باید دقت کرد که ممکن است یک سکته قلبی باشد. مهمترین چیز در این موقع اطمینان دادن است. 

دکتر منوچهر قارونی

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران، 37 سال سابقه کار، آموزش در رشته‌های مختلف قلب، داخلی، بیهوشی، پرستاری، مامایی،داروسازی و رشته‌های مختلف پزشکی و طب ورزشی، کارشناس پزشکی قانونی، دادگاههای نظام...

سوالات خود را از پزشک بپرسید
  • alo_admin
    ۱۳۹۸/۰۱/۲۱ ۱۴:۳۱

    چند وقتیه احساس تنگی نفس داشتم ولی خیلی کوتاه.. اینبار مدتش طولانی شده از گلو تا بالای معده احساس سنگینی در قفسه سینه دارم .یکم ترس دارم بنطرتون مشکل جدیه ؟

  • لغو پاسخ