برای ترمیم بینی می توان از تزریق ژل و بوتاکس استفاده کرد؟ - محسن نراقی

برای ترمیم بینی می توان از تزریق ژل و بوتاکس استفاده کرد؟

برای ترمیم بینی می توان از تزریق ژل و بوتاکس استفاده کرد؟

به طور کلی از آنجا که جراحی های بار دوم بسیار سخت تر از جراحی اول هستند و زمان بیشتری را باید به این جراحی اختصاص داد، دشواری آن چندین برابر بیشتر است.  به همین خاطر امروزه با پیشرفتی که در زمینه تکنولوژی هایی که در زیبایی انجام می شود بعضی از نقایص جزئی بعد از عمل را می توان  به روش غیر جراحی رفع کرد که فیلر یکی از این موارد است. استفاده از فیلر برای ترمیم بینی امروزه روشی شایع است. اگر جایی از بینی فرورفتگی یا ناهمواری هایی داشته باشد به کمک فیلر می توان آنها را هم سطح کرد، فرورفتگی ها را به کمک فیلر پر کرد و آن شکلی را که مدنظر ما است با یک کار ساده تر از یک عمل جراحی سنگین، دوباره بینی به دست بیاریم. روش های دیگری غیر از فیلر هم مثل نخ ها برای جلوگیری از افتادگی بینی یا بینی که بعد از عمل دچار افتادگی شده  استفاده می شود. می توان این مشکل را هم به وسیله فیلر هم به وسیله نخ هایی که بینی را بالا می کشند انجام داد. این روش ها روش های خیلی ساده ای و کمک کننده ایت هستند. تنها مشکل که در این رابطه وجود دارد دوام موقتی و محدود آنهاست. اما اگر چند بار تکرار شوند به مدت طولانی برای فرد باقی می مانند.

دکتر محسن نراقی نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با دکتر محسن نراقی کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

نکته ای که در مورد تزریق فیلر باید به آن اشاره کنم این است که این کار باید توسط کسی انجام شود که دقیقا به آناتومی بینی تسلط و آشنایی داشته باشد به خاطر اینکه در بینی رگ های خون رسان در نقاط حساسی قرار گرفته اند و اگر این فیلر وارد یکی از رگ های خون رسان بینی شود ممکن است که آن را  مسدود کند و آن قسمت از پوست بینی دچار سیاهی و مرگ سلولی شود؛ یعنی عارضه ای ایجاد شود که بدتر از حالت اول شود. با توجه به اینکه اینها روش های راحتی هستند ممکن است باعث شود افرادی که تجربه کافی در زمینه تزریق فیلر را ندارند وارد این عرصه شوند و این کار را انجام دهند در صورتی که تزریق فیلر یک کار حساس و ظریف است که  باید توسط کسانی انجام شود که مسلط به این کار باشندو با آناتومی بینی کاملا آشنا باشد.

دکتر محسن نراقی

دکتر محسن نراقی دکتر محسن نراقی، فوق تخصصی جراحی پلاستیک و ترمیمی صورت جناب آقای دکتر محسن نراقی جز بهترین پزشکان تهران در حوزه جراحی پلاستیک صورت و بینی با...

سوالات خود را از دکتر بپرسید
  • لغو پاسخ
دکتر محسن نراقی
بستن دکتر محسن نراقی دکتر محسن نراقی

سوالات خود را از دکتر محسن نراقی بپرسید

02188881376