متدهای بازسازی خط لبخند زیبا - دکتر علی ناصردلگشا

متدهای بازسازی خط لبخند زیبا

متدهای بازسازی خط لبخند زیبا

منطور از بازسازی خط لبخند بیمار، ایجاد شکل و رنگ دندانی مناسب است که دندان ها در زمان لبخند ظاهر زیبایی داشته باشند که مسلما این امر در زیبایی چهره کلی فرد نیز بسیار موثر است.

برای بازسازی دندان های حاضر در خط لبخند که شامل ۸ دندان جلویی هر فک می شود می توانیم از ونیر های کامپوزیتی یا ونیرهای سرامیکی که اصطلاحا تحت عنوان لمینیت های دندانی یاد می شوند، استفاده کرد.

در هر دو روش یاد شده تنها سطح جلویی یا لبی دندان در اندازه چند دهم میلیمتر تراش می خورد و در نهایت کامپوزیت ونیر در مطب مستقیما توسط دندانپزشک آماده می شود ولی در مورد لمینیت، قالب گیری انجام می شود، محصول نهایی در لابراتوار و خارج از مطب ساخته شده و بر روی دندان ها نصب می شود. لذا این دو روش تفاوت هایی از لحاظ مزایا و معایب دارند که کاربرد آنها را با توجه به شرایط بیمار متفاوت است.

مزایای کامپوزیت ونیر

– تراش کمتر دندان

– هزینه پایینتر و روش سریعتر در بازسازی دندان

معایب کامپوزیت ونیر

– استحکام کمتر

– زیبایی کمتر نسبت به لمینیت و نیاز مکرر به پرداخت های دوره ای

با توجه به خصوصیات ذکر شده در مورد کامپوزیت ونیرها، لمینیت های دندانی از استحکام بالاتر و زیبایی و سطح پرداخت شده بهتری برخوردار هستند و لذا رنگ پذیری بسیار کمتری نیز دارند لکن قیمت بالاتر و نیز تراش بیشتری که نیاز دارند از محدودیت های کاربردی این روش زیبایی است.

  • آیا این مطلب برای شما مفید بوده است؟
  • خواندن این مطالب رو به دوستان خود پیشنهاد دهید
دکتر علی ناصر دلگشا

دکتر علی ناصردلگشا دندانپزشک - جراح ایمپلنت دارای مدرک ایمپلنت از جهاد دانشگاهی شهید بهشتی ارائه کلیه خدمات عمومی و تخصصی شامل: درمان ریشه، درمان های زیبایی و پروتز، جراحی...

سوالات خود را از پزشک بپرسید
  • لغو پاسخ