لیفت با نخ به چه صورتی انجام می شود بعد از لیفت پوست به حالت اول برمی گردد؟ - عباس خیرخواه

لیفت با نخ به چه صورتی انجام می شود بعد از لیفت پوست به حالت اول برمی گردد؟

لیفت با نخ به چه صورتی انجام می شود بعد از لیفت پوست به حالت اول برمی گردد؟

 

پوست یک ارگان پویا و زنده است که مانند هر ارگان دیگری دچار روند پیری می شود. با گذر زمان رشته های کلاژن و الاستین خاصیت اولیه خود را از دست می دهند و ماده مابین آن ها که هیالورونیک اسید است کاهش پیدا می کند و به دنبال آن کاهش حجمی پوست، کاهش چربی و تحلیل عضلات استخوانی را داریم که باعث افتادگی و شلی پوست می شود و در پوست چین و چروک به وجود می آید که به اینها روند پیری گفته می شود. برای بهبود پیری پوست یکی از روش هایی که چندین سال است که توسط پزشکان انجام می گیرد لیفت با نخ است.

لیفت با نخ به وسیله یک سری نخ هایی که جنس آنها از هم متفاوت است و در لایه های زیر پوست جا گذاری می شوند که به این وسیله دو مکانیزم را دنبال می کنیم که یکی افزایش خون رسانی و کلاژن سازی در ناحیه ای است که لیفت صورت می گیرد و دیگری لیفت پوست است. در مورد خون رسانی و کلاژن سازی آن ناحیه اتفاقی که می افتد این است که یک داربست فیبروزی تشکیل می شود که باعث ایجاد قوام پوست می شود و پوست سفت تر شود و شفافیت خود را به دست آورد.

مکانیزم لیفت به این صورت است که پوست رو به بالا کشیده می شود، البته این روش با توجه به اینکه که چه نوع و چه تعداد نخ استفاده شود نتیجه های متغیری دارد و ماندگاری آن ممکن است از یک تا سه سال باقی بماند.

 

با انجام لیفت با نخ آیا شلی پوست یا افتادگی پوست بعد از گذشت چند سال به حالت اولیه بر می گردد؟

در مورد هیچ روشی صد در صد نمی توان صحبت کرد که این به حالت قبل بر می گردد ولی در صورتی که توقع بیمار منطقی باشد و پزشک توضیحات لازم را داده باشد شلی پوست بیمار زیاد نباشد و پوست ها خیلی تو پُر نباشد معمولا تا یک حدودی به نتایج دلخواه دست پیدا می کنیم.

چه سنی برای انجام لیفت با نخ مناسب تر است؟

سن مناسب برای انجام لیفت با نخ بین30 تا60 سال است. لیفت با نخ برای کسانی مفید است که شلی پوست و افتادگی زیادی در صورت ندارند. افرادی که سن بالا داشته باشند و شلی و افتادگی پوست در آن ها زیاد باشد کاندید مناسب برای جراحی لیفت هستند مگر اینکه این افراد به دلایلی که وجود دارد تمایل به انجام لیفت نداشته باشند مثل بعضی از بیماری ها مثل دیابت، ناراحتی های قلبی دارند و یا ترس از جراحی دارند که تمایل به انجام جراحی ندارند که برای این دسته از افراد می توانیم تا حدودی به وسیله لیفت با نخ چین و چروک را برطرف کنیم.

دکتر عباس خیرخواه

پیشینه پزشکی دکتر عباس خیرخواه دکتر عباس خیرخواه، جراح و متخصص پوست، مو و زیبایی در شمال تهران است که در سال 1376 از رشته پزشکی عمومی فارغ التحصیل شد....

سوالات خود را از پزشک بپرسید
 • سمیرا جعفری
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۵ ۰۵:۱۷

  با سلام و خسته نباشید به دکتر خیرخواه عزیز من مدتیه حدود یک ساله از ریزش مو رنج میبرم و بعد از استحمام و خشک کردن موهام بعد حمام بعد شانه کردن تعداد زیادی از تارهای موهام میریزن و الان از ناحیه جلوی سر دچار کم پشتی شدید شدم و تارهای موهام نازک شده البته من روغن نارگیل و صابونهای گیاهی و سنتی و هم مصرف میکنم ولی اصلا افاقه نکرده و همین طور قرص زینک و هم مجبور میشم روزی دوتا بخورم تا تاثیرشو ببینم میدونم غلطه این کارم ولی انجام میدم چون دارم کچل میشم حال از شما میخوام من و در جهت بهبودی این ریزش مو کمک کنید 😏😏😏😏😏😏😊

 • امیر حسین زنجیری
  ۱۳۹۸/۰۳/۱۸ ۰۶:۲۳

  سلام. ایا توکسین هایی که برای تقویت مو استفاده می شود می تواند باعث مشکلات مغزی بشود مانند تومور؟؟؟ فکر می کنم ترکیبات می توانند از پوست عبور کرده و وارد مغز شوند. با تشکر از زحمات فراوانتان

 • alo_admin
  ۱۳۹۷/۱۱/۲۳ ۰۶:۲۱

  سلام آقای دکتر صورت من سالک مادرزادی داره میشه کلا از بین ببرید؟

 • alo_admin
  ۱۳۹۷/۱۱/۱۵ ۰۸:۱۳

  جوانسازی

 • لغو پاسخ