لیزر موهای زائد، تنها راه قطعی برای ریشه کن کردن موهای زائد است؟ - سید مسعود داودی

لیزر موهای زائد، تنها راه قطعی برای ریشه کن کردن موهای زائد است؟

لیزر موهای زائد، تنها راه قطعی برای ریشه کن کردن موهای زائد است؟

علت رویش موهای زائد خیلی وقت ها هورمونی است برای همین در ابتدا باید مشکل هورمونی بررسی شود و اگر شخص از نظر ترشح هورمون هایی که خاصیت مردانگی دارند وجود نداشته باشد، در این صورت موهای زائد با منشا ژنتیک نامیده می شود. در بعضی نژادها و جوامع به خصوص در منطقه ای که ما زندگی می کنیم (غرب آسیا) در این مناطق رویش موهای زائد بیشتر دیده می شود. وجود چند تار مو در صورت از نظر نژاد ایرانی طبیعی تلقی می شود، ولی  تعداد این موها اگر بیشتر باشد و در نواحی مثل گردن و سینه گسترش پیدا کند آن وقت است که باید گفت رویش این موهای زائد غیرعادی است. در این موقع لازم است درمان صورت بگیرد که شاید ساده ترین روش استفاده از داروهای ضد هورمون مردانه باشد؛ ولی به علت استفاده طولانی مدت داروها در این موقع، بهترین روش لیزر است. لیزر تا حدودی موها را از بین می برد ولی صد در صد نمی تواند از بین ببرد. نکته  دیگر در مورد لیزر این است که اثرش به خصوص در مورد صورت دائمی نیست و ممکن است چند سال یک بار جلسات لیزر تکرار شود.

اما در مورد موهای زائد بدن که اصطلاحا موهای ناخواسته نامیده می شوند، اگر خوشایند شخص نباشد پیشنهاد می شود که لیزر انجام شود، ماندگاری اثر لیزر در مورد موهای زائد بدن طولانی مدت است. معمولا بین 6-4 جلسه لیزر لازم است تا به نتیجه مطلوب برسیم.

دکتر سید مسعود داودی

بیوگرافی دکتر سید مسعود داودی دکتر سید مسعود داودی، زاده 1343 ورامین، متخصص پوست، مو و زیبایی در شهر تهران است که دوره پزشکی عمومی (دکترای عمومی) خود را در...

سوالات خود را از پزشک بپرسید
 • alo_admin
  ۱۳۹۷/۱۰/۲۲ ۰۵:۱۹

  درمورد psorisise

 • alo_admin
  ۱۳۹۷/۰۹/۱۷ ۰۵:۲۸

  خارش ولکه های قرمز ناگهانی روی پوست

 • لغو پاسخ