جای جوش و اسکار را با چه روشی می توانیم از بین ببریم ؟ بهترین روش را معرفی کنید - سید مسعود داودی

جای جوش و اسکار را با چه روشی می توانیم از بین ببریم ؟ بهترین روش را معرفی کنید

جای جوش و اسکار را با چه روشی می توانیم از بین ببریم ؟ بهترین روش را معرفی کنید

داشتن پوست و موی سالم یکی از مزیت هایی است که افراد می توانند با مراقبت های درست از آن بهرمند شوند؛ اما گاهی اوقات نگه داری از این دو عضو مهم ممکن است کمی دشوار باشد اما داشتن اطلاعات درست و علمی می تواند چاره کار باشد. با این حال برخی از افراد ممکن است از مشکلات پوستی مثل اگزما، تبخال یا جای جوش رنج ببرند. به عنوان مثال اگزما یکی از مشکلات پوستی شایع و درمان پذیر است اما افرادی که با اگزمای پوستی مواجه هستند ممکن است با درمان درست آشنا نباشند. همچنین تبخال و جای جوش از دیگر مشکلاتی است که دست و پنجه نرم کردن باهاشان کار سختی نیست اگر با طریقه درمان درست آشنا باشیم. در این مطلب هدف ما راهنمایی درست برای درمان جای جوش، درمان اگزما و درمان تبخال است. اما افرادی که از مشکل ریزش مو یا شوره سر رنج می برند هم می توانند از اطلاعات علمی این مطلب بهره ببرند؛ چرا که در این مطلب از علت ریزش مو تا درمان ریزش مو با شما صحبت می شود. همچنین افرادی که از شوره سر رنج می برند هم می توانند چاره کار خود را پیدا کنند. در ادامه دکتر مسعود داوودی متخصص پوست و مو در مورد مشکلات گفته شده بیشتر توضیح می دهند.

درمان جای جوش و اسکار

بستگی به شدت جای جوش، ممکن است راه های مختلفی برای درمان انتخاب کنیم. در موارد خفیف که چاله ها خیلی عمیق نیستند روش های ساده ای مثل پیلینگ یا میکرودرم ابریژن کافی است (میکرودرم ابریژن یک وسیله ای است که مانند سمباده عمل می کند) که تا حدودی این مشکل را برطرف می کند. در مواقعی که چاله ها عمق بیشتری دارند ممکن است به تکنیک های دیگری متوصل شویم، گاهی ممکن است ترکیب چند روش با یک دیگر لازم باشد مثل سابسیژن که آزاد کردن چسبندگی های زیر زخم و اسکار است. به دنبال آن استفاده از روش هایی مثل لیزر یا درم ابریژن است. البته لیزرهای جدید به علت اینکه لک کمتری باقی می گذارند، نسبت به روش های قدیم ارجحیت دارند. روش جدیدتری به نام میکرونیدلینگ هم به روش های درمانی اضافه شده است و با مجموع این روش ها می توانیم امیدوار باشیم که تا حدودی جای اسکار و جوش ها بهبود پیدا کند.

نکته ای که در مورد جای جوش باید بدانیم این است که هیچوقت بهبودی صد در صد نخواهد بود، از نظر ما اگر بهبودی 60 تا 70 درصد باشد کفایت می کند. توقع داریم که اسکار و جای جوش بهتر شود ولی اینکه پوست مثل روز اول صاف و بدون چاله باشد، امکان پذیر نیست. بنابراین یکی از اهداف ما در درمان جوش این است که هر چقدر جوش ها را بهتر کنترل و درمان کنیم، جای جوش کمتری خواهیم داشت.

دکتر سید مسعود داودی

بیوگرافی دکتر سید مسعود داودی دکتر سید مسعود داودی، زاده 1343 ورامین، متخصص پوست، مو و زیبایی در شهر تهران است که دوره پزشکی عمومی (دکترای عمومی) خود را در...

سوالات خود را از پزشک بپرسید
 • alo_admin
  ۱۳۹۷/۱۰/۲۲ ۰۵:۱۹

  درمورد psorisise

 • alo_admin
  ۱۳۹۷/۰۹/۱۷ ۰۵:۲۸

  خارش ولکه های قرمز ناگهانی روی پوست

 • لغو پاسخ