برای لیزر موهای زائد برندهای مختلفی از جمله آی پی ال، لیزر الکساندرایت وجود دارد چقدر برند می تواند در جوابدهی لیزر موهای زائد موثر باشد؟ - امیرهوشنگ احسانی

برای لیزر موهای زائد برندهای مختلفی از جمله آی پی ال، لیزر الکساندرایت وجود دارد چقدر برند می تواند در جوابدهی لیزر موهای زائد موثر باشد؟

برای لیزر موهای زائد برندهای مختلفی از جمله آی پی ال، لیزر الکساندرایت وجود دارد چقدر برند می تواند در جوابدهی لیزر موهای زائد موثر باشد؟

دو سیستم خیلی قوی به نام الکس و دایود در دنیا وجود دارد که طول موج های متفاوتی دارند. آی پی ال سیستم نوری است که جلوی آن فیلتر می گذراند که مثل لیزر به نظر می آید. در حال حاضر دایود و الکس بسیار موثرند، ممکنه شرکت ها متفاوت باشد اما هیچ تفاوتی بین این دو نیست. برای پوست های خیلی روشن می توانیم از دایود استفاده کنیم، کمی روشن را با الکس، موهای خیلی زبر را با دایود لیزر می کنیم، وقتی موها کمی نازکتر می شوند را می توانیم لیزر الکس بزنیم. لیزر دیگری از زیرمجموعه الکس به نام Yag وجود دارد که جدا از الکس است، طول موج متفاوتی دارد که برای پوست های تیره استفاده می کنیم.

اگر شرکت سازنده و دستگاه خوب باشد تفاوت برندها فقط 5درصد است و بین دایود و الکس ممکن است 5 درصد اختلاف وجود داشته باشد. ما با توجه به رنگ پوست فرد نوع لیزر را انتخاب می کنیم اگر مو خیلی ضخیم باشد ممکن است اول دایود را انتخاب کنیم بعد به سمت لیزر الکس برویم، یا از اول الکس، اگر اول الکس انتخاب کنید یا دایود هیچکس به شما ایرادی نمی گیرد، اگر در سه جلسه پاسخی از دستگاهی که انتخاب کردید دریافت نکردید می توانید به دستگاه دیگر را جایگزین کنید.

یکسری از افراد هیچ پاسخی به هیچکدام از دستگاه ها نشان نمی دهند، یا کم پاسخ می دهند که با 10 جلسه لیزر ممکن است پاسخ 2 جلسه یک فرد طبیعی را داشته باشند که در این صورت اگر با تغییر چند دستگاه باز نتیجه خوبی نگیرد می گویم دیگر هزینه برای لیزر نکند، اینطور نیست که حتما باید 100 درصد جواب بگیریم باید قبول کنیم که بعضی مواقع ممکن است که لیزر هم جواب نمی دهد.  

دکتر امیرهوشنگ احسانی

دکتر امیرهوشنگ احسانی، متخصص پوست تحصیلات: پزشکی عمومی را در سال 1378 و در سال 1382 تخصص پوست را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت کرد. از سال 1382 تا...

سوالات خود را از پزشک بپرسید
  • لغو پاسخ