برای جوانسازی دست و گردن از چه روش هایی استفاده شود بهتر است و جوابدهی بهتری دارد؟ - امیرهوشنگ احسانی

برای جوانسازی دست و گردن از چه روش هایی استفاده شود بهتر است و جوابدهی بهتری دارد؟

برای جوانسازی دست و گردن از چه روش هایی استفاده شود بهتر است و جوابدهی بهتری دارد؟

جوانسازی دست ها:

در سال های اخیر جوانسازی دست و گردن اهمیت زیادی پیدا کرده است، از مشکلاتی که برای دست ممکن است رخ دهد لک در اثر آفتاب، کک و مک و لک هایی است که پشت دست خانم ها و آقایان بروز پیدا می کنند که با لیزر قابل درمان هستند. یک عارضه مهمتر که مراجعه بیشتری هم در این زمینه داریم وجود چروک هایی در پشت دست یا مشخص تر شدن رگ های پشت دست است که این به خاطر کم شدن چربی بافت زیر پوست همراه با افزایش سن بعد از 60-55 سالگی اتفاق می افتد. یکی از درمان ها استفاده از پر کننده ها، استفاده از چربی خود فرد برای درمان کم شدن چربی خود بدن و دیگری فیلرها یا ژل ها هستند.

لیزرهای جوانسازی از جمله لیزر فرکشنال، لیزر آر اف فرکشنال و انواع دیگر لیزر می تواند در افزایش کلاژن سازی پوست دست موثر باشند و قوام  پوست را بهتر کنند.

جوانسازی گردن:

در مورد گردن، بیشتر خطوط و چروک هایی که اتفاق می افتد مد نظر است. به مدت 20 سال است که از بوتاکس برای جوانسازی گردن استفاده می شود. اما باید به این نکته اشاره کنم که برای انجام این کار یعنی تزریق بوتاکس به گردن باید دقت زیادی به خرج داد؛ چرا که اگر یک مقدار دوز بوتاکس کم و زیاد شود ممکن است باعث آسیب تارهای صوتی فرد شود. ولی می توان از تزریق بوتاکس و لیفت با نخ برای چین و چروک گردن و چین هایی که به صورت عمودی در گردن اتفاق می افتند، استفاده کرد.

دکتر امیرهوشنگ احسانی

دکتر امیرهوشنگ احسانی، متخصص پوست تحصیلات: پزشکی عمومی را در سال 1378 و در سال 1382 تخصص پوست را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت کرد. از سال 1382 تا...

سوالات خود را از پزشک بپرسید
  • لغو پاسخ