برای تقویت مو چه راهکارهایی وجود دارد؟ - امیرهوشنگ احسانی

برای تقویت مو چه راهکارهایی وجود دارد؟

برای تقویت مو چه راهکارهایی وجود دارد؟

اگر فردی ریزش مو دارد، باید علت ریزش مو را بدانیم. کم خونی، مشکلات تیروئید، استرس یا مصرف بعضی داروها مثل مسکن ها، داروهای قلبی و داروهای هورمونی ریزش مو را به همراه دارند. سر دسته داروها مصرف داروهای شیمی درمانی است که این مجزا از داروهای گفته شده است. در درمان ریزش مو اول باید علت را پیدا کنیم، فردی که کم خونی ناشی از فقر آهن دارد اگر سال ها ماینوکسیدیل مصرف کند هیچ اتفاق بهتری نمی افتد و کسی که تیروئید و کم کاری ناشی از تیروئید دارد اگر سال ها قرص زینک یا آهن مصرف کند ممکن است ریزش موی چنین فردی اصلاح نشود. بعد از اینکه علت را پیدا کردیم می توانیم درمان انجام دهیم.

دکتر امیرهوشنگ احسانی نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با دکتر امیرهوشنگ احسانی کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

ریزش موی ارثی نوعی ریزش مو است که درمان قطعی ندارد، فهمیدن اینکه فرد ریزش موی ارثی دارد درمان را متفاوت می کند،  ولی می توانیم به ریزش موی ارثی هم کمک کنیم که به تاخیر بیفتد. ولی در مورد کسی که ریزش مو ندارد فقط می خواهد موها را تقویت کند حتما کمبودهای تغذیه ای را باید رعایت کند، مصرف سه عنصر روی، آهن، بیوتین نقش مهمی در تقویت مو دارند. اما کلسیم نقش کمتری دارد برای همین باید مصرف داروها چک شود. فراموش نکنید که نوع شامپو ارتباطی به ریزش مو و تقویت مو ندارد برای همین باید شرایط محیطی را طوری فراهم کنیم که استرس کمتری داشته باشیم چرا که مطمئنا در تقویت مو نقش مهمی دارد. 

دکتر امیرهوشنگ احسانی

پیشینه تحصیلی دکتر امیرهوشنگ احسانی دکتر امیر هوشنگ احسانی متخصص بیماری های پوست (درماتولوژی)، تحصیلات پزشکی عمومی خود را در سال 1378 و در یکی از معتبرترین دانشگاه های علوم...

سوالات خود را از دکتر بپرسید
  • لغو پاسخ
دکتر امیرهوشنگ احسانی