برای تقویت مو چه راهکارهایی وجود دارد؟ - امیرهوشنگ احسانی

برای تقویت مو چه راهکارهایی وجود دارد؟

برای تقویت مو چه راهکارهایی وجود دارد؟

اگر فردی ریزش مو دارد، باید علت ریزش مو را بدانیم. کم خونی، مشکلات تیروئید، استرس یا مصرف بعضی داروها مثل مسکن ها، داروهای قلبی و داروهای هورمونی ریزش مو را به همراه دارند. سر دسته داروها مصرف داروهای شیمی درمانی است که این مجزا از داروهای گفته شده است. در درمان ریزش مو اول باید علت را پیدا کنیم، فردی که کم خونی ناشی از فقر آهن دارد اگر سال ها ماینوکسیدیل مصرف کند هیچ اتفاق بهتری نمی افتد و کسی که تیروئید و کم کاری ناشی از تیروئید دارد اگر سال ها قرص زینک یا آهن مصرف کند ممکن است ریزش موی چنین فردی اصلاح نشود. بعد از اینکه علت را پیدا کردیم می توانیم درمان انجام دهیم.

ریزش موی ارثی نوعی ریزش مو است که درمان قطعی ندارد، فهمیدن اینکه فرد ریزش موی ارثی دارد درمان را متفاوت می کند،  ولی می توانیم به ریزش موی ارثی هم کمک کنیم که به تاخیر بیفتد. ولی در مورد کسی که ریزش مو ندارد فقط می خواهد موها را تقویت کند حتما کمبودهای تغذیه ای را باید رعایت کند، مصرف سه عنصر روی، آهن، بیوتین نقش مهمی در تقویت مو دارند. اما کلسیم نقش کمتری دارد برای همین باید مصرف داروها چک شود. فراموش نکنید که نوع شامپو ارتباطی به ریزش مو و تقویت مو ندارد برای همین باید شرایط محیطی را طوری فراهم کنیم که استرس کمتری داشته باشیم چرا که مطمئنا در تقویت مو نقش مهمی دارد. 

دکتر امیرهوشنگ احسانی

دکتر امیرهوشنگ احسانی، متخصص پوست تحصیلات: پزشکی عمومی را در سال 1378 و در سال 1382 تخصص پوست را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت کرد. از سال 1382 تا...

سوالات خود را از پزشک بپرسید
  • لغو پاسخ